2011. november 14., hétfő

Megcsuszas

Huszonkilencedik bejegyzes: Szoval... A harmadik reszt kesobb elolvashatjatok. Megirtam, de internet hijjan nem tudom feltenni. Kesobb varhato. Elore annyit, hogy elek, es kivalloan erzem magam! :D
No, puszicsoki!

2011. november 5., szombat

Viszlat rosszido es mentaszosz! 2.

Huszonnyolcadik fejezet: Szoval… Bristolban masfel hetig hedereztunk egy egyszobas pecoba negyen. Nem volt eppen kellemesnek mondhato. Ez az allapot az ingatlanugynoksegnek koszonheto, mondvan, hogy kifestenek, penesztelenitenek. Mamorban telt az elso het. Varosnezes, kirandulas, kocsmazas, omlas-bomlas. Ekozben megtudtam, hogy Bristol varosa igen hosszu multtal rendelkezik. Ket folyoja van, az Avon es a Frome. Az itteni nepek az irekkel kereskedtek. A normann hoditas utan is megorizte ezt a statuszat es megepult a bristoli var, ami mar csak Castle Park-kent uzemel.  Fejlodott, gyarapodott, aztan itt jon John Cabot. Szerintem annyi mindent nem csinalt, hogy ekkora figyelmet szenteljenek neki.(Raadasul olasz volt) Van Cabot Circus, Cabot torony, a manuszrol keszult szobrokbol is talalunk joparat. A jo tengeri kereskedelem altalaban gazdagga es naggya teszi az adott varosokat, hat itt sem volt maskepp. Rabszolga eloszto kozpont lett, annak mindenfele vonzataval, mint a dohany,cukor, stb. A 18.sz.-ra Anglia masodik legnagyobb varosa lett. A tehetos kereskedok Clifton falujaban elkezdtek felhuzni villaikat szep sorba. Erdemes mindenkepp ellatogatni Bristol cliftoni keruletebe, az itt talalhato epuletek adjak meg a helyi epiteszeti stilus iranyat. De akit nem erdekelnek a puccos kuriak, azoknak ott van az allatkert, meg a fuggohid.  A 20.sz. vivmanya a repulogepgyar, ami jelenleg talan nem megy, de Airbus gyarat letesitenek, ugyhogy lesz munka! Aztan elmult a „most jottem ki a koterbol” erzes. Elindult a kondizas es a turelmetlenseg is felutotte a fejet, de eljott a nagy nap es felkerekedtunk a Gloucester Road 36 iranyaba. A haz –mert ez haz! – negy szobaval, konyha-nappalival, elso- es hatsokerttel rendelkezik. Mondanom sem kell, hogy micsoda orom itt lakni, KULON SZOBABAN. En kertvarosikent nottem fel, hisz tudjatok. Igaz, hogy picit messze van a belvarostol, de a nyugalom es a tagassag karpotol minden faradtsagert. Szeretunk Filton!
No, puszicsoki!

Viszlat rosszido es mentaszosz! 1.

Huszonhetedik bejegyzes: Szoval… Egy nagyobb lelegzetvetelu iromany kovetkezik, amit harom reszletbe fogok taglalni. Nem meseltem el, hogy mikeppen hagytam el a „honszeretett” Butlinst. Laza negy honap utan, mikor megtudtam, hogy Lorinc Bandi fedonevu fonokunk a hiresztelesekkel ellentetben nem tavozik, akkor mar tudtam, hogy kereket kell oldanom.  Jott kozben egy info, hogy lehet menni Tenerifere dolgozni… No, miutan ennek utana neztunk Pista komammal, jelentkeztunk is. November nyolcadika, indulas a napsutes, jokedv es a  vegtelen partik nem hivatalos szigetere. Addig is van ket honap, es nekem mindenkepp fel kell mondanom a nagy kattanas elott. Aki ismer az jol tudja, hogy nem szeretem, ha megmondjak a nalam ostobabbak, hogy mit csinaljak es bezarva sem szeretek lenni. Talan ez a ket dolog minden hohanyo emberre igaz. Dobbantani kell, de merre? A lehetosegeim eleg szukosek voltak. Nem akartam egyedul idegen varosba koltozni, hogy nincs fix allas elorelathatolag. Kedves kuzinom felajanlotta, hogy menjek hozza Newportba tanyat utni, de hosszutavra gondolt, szoval nem eltem a vendegszeretetevel. Igy jott szoba Bristol, ahol a Butlinsban megismert honfitarsak tanyaztak. Megyeri „Fuck off” Bencevel telefonokat valtottunk, pikk-pakk megvoltak a reszletek, es az idopont. Gyerekjatek volt ezek utan teljesiteni a maradek harom hetet a "kellemes" munkahelyemen. „Voltak ott lanyok keresztbe tett labbal, voltak ott lányok szeretnivalo labbal, voltak ott lanyok eltornivalo labbal” Viccet felre teve elveztem a forrocsoki ivaszatot Lauraval, a kummantasokat Fridaval, a veszekedeseket Monikaval, a csajok szkenneleset Csabival, a nagy trefalkozasokat Adammal. Ott lakni sem volt olyan szar, de azert sikeresen megtoltottuk a park security-jenek feljelentos paksametajat. Egyszoval ugrodeszkanak tokeletes hely volt. En mindenkinek ajanlom, ha Angliaba akarna esetleg disszidalni, de az Euwork-ot SEMMIKEPP NE hasznaljatok, nagyon szemet egy banda. Az utolso egy het hihetetlen mamorban telt el, szinte minden nap ittam. Gabor kuzinom volt olyan jofej, hogy ertem jott a messzi Newportbol, igy egesz kenyelmesen koltoztem at Bristolba. Utolag is megegyszer kosz Gabi! Goodbye Billy maci!
No, puszicsoki!

2011. november 4., péntek

Kepek

Huszonhatodik bejegyzes: Szoval... Csinaltam par kepet itteni kalandozasokrol. Nem tul bo. Ime! Kepek

No, puszicsoki!