Huszonkilencedik bejegyzes: Szoval... A harmadik reszt kesobb elolvashatjatok. Megirtam, de internet hijjan nem tudom feltenni. Kesobb varhato. Elore annyit, hogy elek, es kivalloan erzem magam! :D
No, puszicsoki!
2011. november 14., hétfő
2011. november 5., szombat
Viszlat rosszido es mentaszosz! 2.
Huszonnyolcadik fejezet: Szoval… Bristolban masfel hetig hedereztunk egy egyszobas pecoba negyen. Nem volt eppen kellemesnek mondhato. Ez az allapot az ingatlanugynoksegnek koszonheto, mondvan, hogy kifestenek, penesztelenitenek. Mamorban telt az elso het. Varosnezes, kirandulas, kocsmazas, omlas-bomlas. Ekozben megtudtam, hogy Bristol varosa igen hosszu multtal rendelkezik. Ket folyoja van, az Avon es a Frome. Az itteni nepek az irekkel kereskedtek. A normann hoditas utan is megorizte ezt a statuszat es megepult a bristoli var, ami mar csak Castle Park-kent uzemel. Fejlodott, gyarapodott, aztan itt jon John Cabot. Szerintem annyi mindent nem csinalt, hogy ekkora figyelmet szenteljenek neki.(Raadasul olasz volt) Van Cabot Circus, Cabot torony, a manuszrol keszult szobrokbol is talalunk joparat. A jo tengeri kereskedelem altalaban gazdagga es naggya teszi az adott varosokat, hat itt sem volt maskepp. Rabszolga eloszto kozpont lett, annak mindenfele vonzataval, mint a dohany,cukor, stb. A 18.sz.-ra Anglia masodik legnagyobb varosa lett. A tehetos kereskedok Clifton falujaban elkezdtek felhuzni villaikat szep sorba. Erdemes mindenkepp ellatogatni Bristol cliftoni keruletebe, az itt talalhato epuletek adjak meg a helyi epiteszeti stilus iranyat. De akit nem erdekelnek a puccos kuriak, azoknak ott van az allatkert, meg a fuggohid. A 20.sz. vivmanya a repulogepgyar, ami jelenleg talan nem megy, de Airbus gyarat letesitenek, ugyhogy lesz munka! Aztan elmult a „most jottem ki a koterbol” erzes. Elindult a kondizas es a turelmetlenseg is felutotte a fejet, de eljott a nagy nap es felkerekedtunk a Gloucester Road 36 iranyaba. A haz –mert ez haz! – negy szobaval, konyha-nappalival, elso- es hatsokerttel rendelkezik. Mondanom sem kell, hogy micsoda orom itt lakni, KULON SZOBABAN. En kertvarosikent nottem fel, hisz tudjatok. Igaz, hogy picit messze van a belvarostol, de a nyugalom es a tagassag karpotol minden faradtsagert. Szeretunk Filton!
No, puszicsoki!
No, puszicsoki!
Viszlat rosszido es mentaszosz! 1.
Huszonhetedik bejegyzes: Szoval… Egy nagyobb lelegzetvetelu iromany kovetkezik, amit harom reszletbe fogok taglalni. Nem meseltem el, hogy mikeppen hagytam el a „honszeretett” Butlinst. Laza negy honap utan, mikor megtudtam, hogy Lorinc Bandi fedonevu fonokunk a hiresztelesekkel ellentetben nem tavozik, akkor mar tudtam, hogy kereket kell oldanom. Jott kozben egy info, hogy lehet menni Tenerifere dolgozni… No, miutan ennek utana neztunk Pista komammal, jelentkeztunk is. November nyolcadika, indulas a napsutes, jokedv es a vegtelen partik nem hivatalos szigetere. Addig is van ket honap, es nekem mindenkepp fel kell mondanom a nagy kattanas elott. Aki ismer az jol tudja, hogy nem szeretem, ha megmondjak a nalam ostobabbak, hogy mit csinaljak es bezarva sem szeretek lenni. Talan ez a ket dolog minden hohanyo emberre igaz. Dobbantani kell, de merre? A lehetosegeim eleg szukosek voltak. Nem akartam egyedul idegen varosba koltozni, hogy nincs fix allas elorelathatolag. Kedves kuzinom felajanlotta, hogy menjek hozza Newportba tanyat utni, de hosszutavra gondolt, szoval nem eltem a vendegszeretetevel. Igy jott szoba Bristol, ahol a Butlinsban megismert honfitarsak tanyaztak. Megyeri „Fuck off” Bencevel telefonokat valtottunk, pikk-pakk megvoltak a reszletek, es az idopont. Gyerekjatek volt ezek utan teljesiteni a maradek harom hetet a "kellemes" munkahelyemen. „Voltak ott lanyok keresztbe tett labbal, voltak ott lányok szeretnivalo labbal, voltak ott lanyok eltornivalo labbal” Viccet felre teve elveztem a forrocsoki ivaszatot Lauraval, a kummantasokat Fridaval, a veszekedeseket Monikaval, a csajok szkenneleset Csabival, a nagy trefalkozasokat Adammal. Ott lakni sem volt olyan szar, de azert sikeresen megtoltottuk a park security-jenek feljelentos paksametajat. Egyszoval ugrodeszkanak tokeletes hely volt. En mindenkinek ajanlom, ha Angliaba akarna esetleg disszidalni, de az Euwork-ot SEMMIKEPP NE hasznaljatok, nagyon szemet egy banda. Az utolso egy het hihetetlen mamorban telt el, szinte minden nap ittam. Gabor kuzinom volt olyan jofej, hogy ertem jott a messzi Newportbol, igy egesz kenyelmesen koltoztem at Bristolba. Utolag is megegyszer kosz Gabi! Goodbye Billy maci!
No, puszicsoki!
No, puszicsoki!
2011. november 4., péntek
2011. október 27., csütörtök
Az Otthon az valami mas
Huszonotodik bejegyzes: Szoval... Regota nem volt alkalmam irni akarmit is. Ez egy "reg" megfogalmazott dolog. Amikor kirandultunk a Seven Sistersnel, es gondoltam egyet, hogy beutom a google mapson, hogy megis merre-meddig, akkor kidobta, hogy 1217 merfold autoval a hazunk. Neztem a tengert, a meszkofalat es elgondolkodtam, hogy mit is jelent ez a fogalom, hogy Otthon. Rengetegen elenekeltek, megverseltek. Reszemrol -ahogy Charlie bacsi enekli- az Otthon az valami mas. Kinek mi, nekem az, ahol hosszabb idon keresztul jol erzem magam. Egyertelmuen tirpak vagyok ezen elmelet szerint. De tobb ut van hazafele
No, puszicsoki!
No, puszicsoki!
2011. augusztus 31., szerda
A vilag legbosszantobb szamai
Huszonegyedik bejegyzes: Szoval... A mai seprusetam kozben azon jart az eszem, hogy mely szamokat is utalom a legjobban. Ezeket linkkel ellatva csokorba gyujtom es megosztom szamotokra, hogy egyutt tudjuk utalni oket. Orwell 1984 c. regenye ota tudjuk, hogy a kozos ellenseg osszekovacsolja az embereket. Ime az ot legrosszabb:
1. Gloria Gaynor - I will survive - "Ha lenne egy idogepem, az elso dolgom az lenne, hogy visszamennek es megolnem ezt a not!" - Soli
2. Bob the builder - Big fish, little fish, cardboard box - Ez a ficko nepszerubb manapsag, mint a Stones Pista...
3. Hannah Montanah - Hoedown Throwdown - Az otvenedik alkalom utan mar a karomon is felall a szor, ha meghallom
4. Skyline Gang - Hey, we're the Skyline Gang - A Butlins hires bandaja... (A minoseg nem az igazi, de higgyetek el, hogy eloben sem jobb!)
5. Lady Gaga - Bad Romance - Ehhez kulonosebb hozzafuzni valom nincs, csak pusztan utalom.
No, puszicsoki!
1. Gloria Gaynor - I will survive - "Ha lenne egy idogepem, az elso dolgom az lenne, hogy visszamennek es megolnem ezt a not!" - Soli
2. Bob the builder - Big fish, little fish, cardboard box - Ez a ficko nepszerubb manapsag, mint a Stones Pista...
3. Hannah Montanah - Hoedown Throwdown - Az otvenedik alkalom utan mar a karomon is felall a szor, ha meghallom
4. Skyline Gang - Hey, we're the Skyline Gang - A Butlins hires bandaja... (A minoseg nem az igazi, de higgyetek el, hogy eloben sem jobb!)
5. Lady Gaga - Bad Romance - Ehhez kulonosebb hozzafuzni valom nincs, csak pusztan utalom.
No, puszicsoki!
2011. augusztus 26., péntek
Alea iacta est!
Huszadik, de kulonleges bejegyzes
Alea iacta est!
Joggal mondhatna ezt Megyeri "Fuck off" Bence, mikor ultoljara lep ki a Homokpipas utca 11. es a Butlin's kapujan. A tobb honapon keresztul folyo macska-eger jatek a vegehez ert, mikor Megyeri "It's bullshit" Bence beadta felmondasat. Meg egy het becsuletesnek eppen nem mondhato szolgalat teljesitese utan ma utra kel Bristol varosaba. Roppant tivornyaink, felseges lakomaink, megannyi csendhaboritasunk es a kozos bolondozasok azonban nyom nelkul nem tunnek el. Talan meg egy lakasnak sem volt ilyen vastag kartotekja a Butlin's 75 eves fennallasa ota...
Am megsem ezert fog hianyozni ez a fura figura. Mindent betolto vitalitasa sokszor belenk is eletet lehelt a borongos bognori hetkoznapokon. Jo randa a pofaja az igaz, viszont a szive akkora, mint egy busz. De annyi biztos, hogy Bristolban, Amsterdamban vagy a vilag egy kovetkezo pocegodreben talalkozunk kedves komam, mert a konyved meg vissza kell adnom. Ahogy a legioban is mondjak a tavozo jo katonara:
"Velunk volt"
Alea iacta est!
Joggal mondhatna ezt Megyeri "Fuck off" Bence, mikor ultoljara lep ki a Homokpipas utca 11. es a Butlin's kapujan. A tobb honapon keresztul folyo macska-eger jatek a vegehez ert, mikor Megyeri "It's bullshit" Bence beadta felmondasat. Meg egy het becsuletesnek eppen nem mondhato szolgalat teljesitese utan ma utra kel Bristol varosaba. Roppant tivornyaink, felseges lakomaink, megannyi csendhaboritasunk es a kozos bolondozasok azonban nyom nelkul nem tunnek el. Talan meg egy lakasnak sem volt ilyen vastag kartotekja a Butlin's 75 eves fennallasa ota...
Am megsem ezert fog hianyozni ez a fura figura. Mindent betolto vitalitasa sokszor belenk is eletet lehelt a borongos bognori hetkoznapokon. Jo randa a pofaja az igaz, viszont a szive akkora, mint egy busz. De annyi biztos, hogy Bristolban, Amsterdamban vagy a vilag egy kovetkezo pocegodreben talalkozunk kedves komam, mert a konyved meg vissza kell adnom. Ahogy a legioban is mondjak a tavozo jo katonara:
"Velunk volt"
2011. augusztus 12., péntek
Megtorve, bar...
Tizenkilencedik bejegyzes: Szoval... Jo reg nem irtam mar semmit. Nem veletlenul. Sokat dolgoztam, voltak furcsa dolgok! Oszinten, eletemben nem gondoltam volna, hogy viragot venni valakinek egy halalos fenyegetessel egyenerteku. Ez is ratett egy lapattal a kreativitasom elvesztesenek. Elve a motivacioval, mit Laura visszaterese es egy Jocifele porkolt adott, ujra ujjaim ala pakolom a billentyuket. Most csak egy dolog motoszkal a fejemben... Roger Waters szamat hallgattam, Bar itt lennel.... Senkit nem tudtam felidezni szemely szerint. Igazabol hianyoznak a barataimmal toltott idok, mikor leguritunk par sort a BRM-ben, vagy mikor a Csaladdal enekeljuk az unokaocsem volt kedvenc notajat a "Még a búza ki se hányta a fejét" kezdetu dalt... Hianyzik-e a haza? Jol elek az igaz, viszont nincsenek itt azok az emberek, akiket eddig megismertem es szeretek. Habar itt is "lapul a fu alatt a szar". Legyen hat ez egy erzelmes bejegyzes! Remelem, hogy megbecsulitek es akinek tudnia kell, az tudja is. No, puszicsoki!
2011. július 29., péntek
Regi idok emleke
Tizennyolcadik bejegyzes: Szoval... Ismet elerkezett az ido, hogy irjak egy par sort. Elegge visszavetette az iroi kedvem Laura tavozasa, mivel igy mindig az anglus fonokkel (fedoneve: Lorinc Bandi) kell dolgozni. Gondolom, hogy nem kell ecsetelnem mennyire sok stresszt pakol ez az emberre. Miota nem adtam hirt magamrol megjartam Chichestert. Szep kis varoska. Egy nagyon odon templommal is felszereltek, aminek csodalatos a kertje. Eletem talan legjobb burgeret ettem, egy helyi forma arulta az utcan. Mar ketszer furodtem az oceanban, tegnap jol le is egtem. Tobbhoz sajnos nincs kedvem. No, puszicsoki!
2011. július 15., péntek
Anglia, a rejtelyek orszaga
Tizenhetedik bejegyzes: Szoval... Elrepult ez a ket honap. De tenyleg... Csak nemreg erkeztem es maris mennyi mindennel gazdagodtam. Peldanak okaert: megertettem a kedvenc "Rollin' Pista" notambol, hogy miert is enekli Mick Jaggert azt, hogy "I was raised by a toothless, bearded hag,/ I was schooled with a strap right across my back". Eleg csunyacskak az angol asszonyok es kulonos jelenseg, hogy szo szerint porazon vezetik a gyerekeket. Neha megdobbento, amikor pokemberi elorelatassal rantjak meg pujajuk zsinorjat, hogy megmentsek a kozeledo aszfalttol. Mindenestre a porazra vert gyermekek tenye szamomra elgondolkodtato. A pubertasra hato szociologiai kovetkezmenyeket kesobb targyalnam.
Miert hivjak az Axe-ot Lynxnek? Hogy lesz egy baltabol hiuz?
Miert hivjak a Chiot Walkersnek?
Mivel jobb a Diet Coke a Cola-lightnál?
Miert lesz az Opelbol Vauxhall?
Mivel erik el, hogy lebegjen a szekletuk...? - csak a szakma
No, puszicsoki! =)
Miert hivjak az Axe-ot Lynxnek? Hogy lesz egy baltabol hiuz?
Miert hivjak a Chiot Walkersnek?
Mivel jobb a Diet Coke a Cola-lightnál?
Miert lesz az Opelbol Vauxhall?
Mivel erik el, hogy lebegjen a szekletuk...? - csak a szakma
No, puszicsoki! =)
2011. július 4., hétfő
Hiradas
Tizenhatodik bejegyzes: Szoval... Jo par napja nem adtam hirt magamrol, ugyhogy itt az ideje. Legutobbi kirandulasom ota egy szabadnapom volt, igy nem tul sok ido jut gyenge irodalmi keszsegem villogtatasara. Igyekszem maximalis pontossaggal beosztani az idomet, hogy mindenre jusson. A bevasarlas, kondi es nemi szocializalodas altalaban a program, mikor munkanap van. Megneztem eletem elso haromdes filmjet, a Zold Lampast. Vagany dolog ez az optikai csalodas, olykor tenyleg ugy tunik, mintha "kijonne" a vaszonbol a film. Ajanlom mindenkinek, hogy ezentul haromdeben nezze a filmeket, ha mozira vetemedik. Osszehasonlitaskeppen itt egy mozijegy es egy szemuveg 3,8 font, azaz 1200 forint kb. Szerintem elegge megeri. Volt "team meetingunk", amit a bubajos Laura szervezett. Osszecsoditette a magyar munkatarsakat, hogy menjunk el egy kinaiba, ahol all you can eat akcio van. Degeszre eheted magad mindenfele foldi joval csupan 6,5 fontert. Mondanom sem kell, hogy ket ebednyi csirket, halat, rakot, tesztat, tortat sikerult eltuntetnem. Aznap nem is ment nagyon a munka. A telefonom meg mindig nem jo, de csutortokon keritek ra idot, aztan megindul a zaklatas Angliabol, mert mar szivesen beszelnek par emberrel. No, puszicsoki!
2011. június 24., péntek
Kirandulas "Kikotoszajba"
Tizenotodik bejegyzes: Szoval... Tegnap szabadnapom volt, igy gondoltam egyet es felkerekedtem egy kis anglialatasra. Sajnos a legparnas hajot elszalasztottuk, maradt a vonat. Mivel Bognor vasuti zsakutca, at kellett szallnunk. Kicsivel tobb, mint egy ora utazas utan mar ott is voltunk a brit Pompeyben, ami egyebkent Portsmouth. Nem tudom, hogy miert ez a beceneve, viszont Anglia egyetlen szigetvarosa, ha jol ertettem. A romai korban is voltak itt telepek, de nem tartjak szamon. A hivatalos verzio szerint 1180.ban alapitotta egy Jean de Gisors nevu csoka. Tortent sok kozepkori esemeny, ami csak az angolokhoz kapcsolhato. Akit erdekel, az jarjon utana. Habar nem tudom, hogy Kereken tartanak-e meg vasart. Sok hajozassal kapcsolatos esemenyt jegyeznek, tobbek kozt innen indult el Ausztalia europai kolonizacioja is, es innen hagott a hullamok ormara Lord Nelson is, hogy szetrugjon par segget Trafalgarnal. Az admiralis ur hidja mind a mai napig megvan, termeszetesen atsetaltam rajta es nezegettem a tengert. A kikoto kozepen talalhato a Spinnaker Tower. Nyolc fontert cserebe 170mes magassagbol csodalhatja a tengert es a varost a jo munkas ember. Par masodperc alatt repit fel a lift, eleg rendhagyo elmeny a herevel rendelkezoknek... Uzletek is akadnak dogivel. Vettem is ket cipellot. Igy mar uj labbeliben szeltem az utcakat. A varoshaza igazan szep epulet. Neoklasszicista stilusban epult a XIX.szazad vegen. Mellette van egy ugyancsak szaz eves epuletben rejlo pub. Itt megebedeltunk kedves utitarsammal, H.Pistaval. Burger, sor 5 fontert, eleg jo befektetes. Talaltunk egy parkot is, ahol tanult kollegam kifejtette, hogy ilyen park nem nagyon maradna meg Fehervaron, mert a magyar vandalok szetturnak az egeszet. Szerintem nincs igaza. Habar ejszaka bezarjak, ami eleg furcsa. Az pourtsmouth-i egyetem reszeivel mindenfele lehet talalkozni a varosban, de egyetemista nincs, mert mar masfel honapja vege a vizsgaidoszakuknak. Van par muzeum a Royal Navyrol, meg a hajozasrol, de engem annyira nem fog meg a tema, ugyhogy azokat kihagytuk. Nyomtunk minigolfot is, jot szorakoztunk. Vegezetul hazavonatoztunk. Meg kell emlitenem, hogy az angol vonatok rettentoen pontosak. Jo kis nap volt, viszont a telefon szervizbe meg mindig nem jutottam el.
A linkeket nyomkodjatok meg, mert kepeket rejtenek. =)
No, puszicsoki!
A linkeket nyomkodjatok meg, mert kepeket rejtenek. =)
No, puszicsoki!
2011. június 23., csütörtök
Megmaradtam
Tizennegyedik bejegyzes: Szoval... Sikerult, a norovirus legyozetett. Szaznegyvennegy bezart ora utan kiszabadultam. Nem mondom, volt idom gondolkodni mindenfelen. Olvasgattam, filmeztem, hanytam/fostam... Egy kivallo gondolatra bukkantam Apa'ti Miklo's novellajaban. Egy tudos beszelget a beosztottjaval, hogy mi volt elobb a tik, vagy a tojas. Azt mondja, hogy a tojas, hiszen hullok voltak mar a tyukok elott is. =) Filmekkel kapcsolatban annyit, hogy az uj Xmen szerintem remes, a Furesz V. sem nagy durranas, az Amerikai pite ota sokkal bolcsebb vagyok, az Ace Ventura meg mindig vicces, a Good luck Chuck c. filmet mindenkinek ajanlom. Az idealis norol majd a kesobbiekben osztom meg gondolataim, de azon is elgondolkodtam. No, puszicsoki!
2011. június 20., hétfő
A kapitany naploja
Tizenharmadik bejegyzes: Szoval...
Csillagido: 08 21 5, a kapitany naploja.
Legenysegem odaveszett a Norokkal vivott csataban, csak en maradtam eletben. Mar negyedik napja sodrodom a vegtelen, maganyos urben. Az elelem meg napokra elegendo, habar nem tul valtozatos. Mind szellemileg, mind fizikailag legyengultem az utkozetben. A regeneraciohoz elkene a jo taplalek. A radiom tonkre ment, segitseget nem tudok hivni. Remelhetoleg nem ernek utol a Norok es sikerul megmenekulnom. Talan meg negyvennyolc ora es vegre egy civilizalt bolygo kozelebe sodrodom. Ki kell tartanom...
Greg Kowalski, Az interplanetaris kereskedelmi flotta kapitanya
No, puszicsoki!
Csillagido: 08 21 5, a kapitany naploja.
Legenysegem odaveszett a Norokkal vivott csataban, csak en maradtam eletben. Mar negyedik napja sodrodom a vegtelen, maganyos urben. Az elelem meg napokra elegendo, habar nem tul valtozatos. Mind szellemileg, mind fizikailag legyengultem az utkozetben. A regeneraciohoz elkene a jo taplalek. A radiom tonkre ment, segitseget nem tudok hivni. Remelhetoleg nem ernek utol a Norok es sikerul megmenekulnom. Talan meg negyvennyolc ora es vegre egy civilizalt bolygo kozelebe sodrodom. Ki kell tartanom...
Greg Kowalski, Az interplanetaris kereskedelmi flotta kapitanya
No, puszicsoki!
2011. június 18., szombat
Vae victis
Tizenkettedik bejegyzes: Szoval... Minden igyekezetem ellenere legyozettem a norovirus altal. Ket nappal ezelotti fellengzos bejegyzesem megbosszulta onmagat. A mai nap rettenetes okadasok es hasmenesek kozepedte telt el. Kedves lakotarsaimat szamuztek egy masik apartmanba, mig en hivatalosan is karantenba kerultem a sajat szobam fogsagaban. Nagyon segitokeszek voltak, meg egy laptopot is kolcsonkaptam, hogy ne unatkozzam annyira. A nehezen szerintem mar tul vagyok, de "az ehezestol kivert a laz." =) Ilyenkor lenne nagyszeru Edesanyam gondoskodo kozeleben fetrengeni, de tulelem. Nem is panaszkodom tovabb. Remelem, hogy odahaza minden a legnagyobb rendben van. No, puszicsoki!
2011. június 16., csütörtök
a VIRUS Butlin'sban, avagy ujabb fekete pont
Tizenegyedik bejegyzes: Szoval... Izgalmas munkanapokat tudhatok magam mogott. Felutotte a fejet egy itt norovirusnak hivott fetozes. Felenk csak hanyo/foso virusnak hivjak, de itt cifrazzak. Bene ur emlitette, hogy EU szerte van. Sok munkaval jar ennek a felszamolasa. Napok ota kemikalias permetezest vegzunk, rettento hanyasokat takaritunk. Aldasos munkanknak koszonhetoen nem fordult elo "eset". Igazabol nem csodalkozom, hogy elkapjak, mivel nem mosnak kezet pisiles elott/utan se a fiatalok, se az idosebbek, foldrol toljak be a cukrot, etc. Etrendjuk sem mondhato teljeskorunek. Eszik a gyors kajakat, porpalacsintat, csoki/cukrot. Salatat, gyumolcsot meg nem lattam senkinel. Rajtunk nem fogott a kor, hala kivallo taplalkozasunknak. Adam, Bence, Pista es en is vitamindus es roppant izletes foztoket rittyentunk. Keszultek kepek is, amikor vegyvedelmi felszerelesbe szorjuk a permetet. Sajnos a telom bemondta a kulcsot, Adam kolcsonadta az extra telojat, ugyhogy lehet idetelefonalni batran, akinek kontoja es kedve van. Ma meg egy par lengyel szot is be kellett ujitanom, hogy hatekonyabb legyen a kommunikacio a ram bizott kulsos munkasokkal. Jelenleg is folyik a hoka-moka(Majer szavaival elve). Meg a vegen dobolni is megtanulok. No, puszicsoki!
2011. június 14., kedd
Egy honapja...
Kedves emberek!
Egy honapja vagyok itt. Szoval ma unnepeltunk. Brassoi apropecsenye, salata ala Bence, duplacsokis torta desszertnek. Nagyszeru volt. Mindenkinek csudalatos napot. No, puszicsoki! =)
Egy honapja vagyok itt. Szoval ma unnepeltunk. Brassoi apropecsenye, salata ala Bence, duplacsokis torta desszertnek. Nagyszeru volt. Mindenkinek csudalatos napot. No, puszicsoki! =)
2011. június 11., szombat
Munkatapasztalatok, ahogy en latom
Tizedik bejegyzes: Szoval... Igertem, hogy beszamolok a munkatapasztalataimrol. Nos, a sepregetesbol es a vecezesbol ketfele megfigyelesem szarmazott. Kezdem a sepregetosokkel. Eloszor is tudni kell, hogy az angolok, akik idejonnek nyaralni mennyire szemetelnek. Vannak a sunyi formak, akik olyan helyekre teszik a hulladekjukat, ami nehezen lathato es megkozelitheto. Peldaul az asztallapon talalhato resek, napernyotarto, bokrok ala, etc. Ok a legrosszabbak mind kozul. Kovetkezo csoportjuk az oszinten szemetelo angol. Minden szemrebbenes nelkul kepesek elhajigalni kezuk tartalmat. Egy fokkal jobbnak talalom oket, utanuk nem kell hajolgatni, meg kommandozni a sepruvel. Talan a legnormalisabbak a segitokesz szemetelok. Ok megvarjak, mig a kozelukbe ersz, es beledobjak a gyujtokedbe a cuccukat. Meg is vagyunk, johetnek a veces tapasztalatok. Aki vizualis tipus, vagy nem birja a fekaliaval kapcsolatos dolgokat az itt alljon meg. A veces variaciokat is csoportokba tomoritettem. A legmelyebben meglapulo anyag a Buvar Kund fantazia nevet kapta. Jellegzetessege, hogy elmerul es megul a lefolyo aljan, kulonosebb tennivalo nincs vele, csak ujra le kell huzni. Szintet lepett valtozata a Budosbuvar, kepzelitek, hogy miert. A viz alol feltoro gazok olykor elviselhetetlenek. Sokszor talalkozok a viznel konnyebb fajsulyu versenyzokkel. Nem jottem meg ra, hogy mivel kell taplalkozni ennek eleresehez. Nomenklaturaja a Bismarck. Problema orvoslasa ugyanaz. Az egyik legadazabb ellenseg a Hindenburg nevet kapta. Ez a tipus pontosan olyan, mint a felrobbant leghajo, csak szarbol. Erre ra kell menni mar vecekefevel, fertotlenitovel. Ez valoszinu, hogy a merges macska egy intenzivebb verzioja es a vizfelszin talalkozasanak egyuttese. Es vegul a legrosszabb: a Graffiti. Falon szereplo fura kakaalakzat. Elharitasa granulatum es egyeb csodaszerek hasznalataval tortenik. Kepzelhetitek, amikor egy ilyenbe belefutsz... No, puszicsoki!
2011. június 7., kedd
Bugazas, sukarsag
Kilencedik bejegyzes: Szoval... Jott a szabad pentekem, nagyon orultem neki hat nap munkulas utan. Rajzanak errefele a buta angol gyerekek, ugyhogy nem egyszeru idegekkel kibirni. Node penteken vettem telefonkartyat, gyhogy tudtok hivni egesz barati aron. Setaltam a tengerparton, napozgattam kicsit, majd haza. Aztan elmentunk a legujabb lakotarsammal a Bencevel egy konditerembe, ami nagyon pipere-puccos. Regisztraltam, kaptam magneses kartyat, meg miegymas. Nem oco, havonta 34 font, de van szauna, mindenfele csuda masina, meg meg szemelyi edzo is, habar nem tudom, hogy az mire valo. =) Megcselekedtuk, amit megkovetelt a haza, aztan bevasarlas. Rengeteg vagyont elkoltottem, a fele csak sorre ment el, viszont megvan az egesz heti koszt is. A szallitas nem volt egyszeru, tekintve, hogy ketten oldottuk meg. Elbugaztunk egy tescos jarganyt - bunteny a FBn megorokitve talalhato. A logisztikai csodatetelunk felert meg egy kondizassal. A 15 kilo kaja es a 36 doboz sor nem eppen konnyu. Volt is dinom-danom! Paprikas krumpli majdnem tirpak modra (tarhonyat itt nem lehet kapni) aztan csusztak a sorok. Utanna meg ment a csardas, meg a bazsevalas, sukarkodas. Vasarnap kineztem egy ujabb ellopando fotelt, es egy asztalt is. A korulmenyek is adottak voltak a tokeletes bunteny megvalositasahoz. Ha valaki latta a Tango es Cash c. filmet es emlekszik a bortonbol megszokos jelenetre, no pont olyan volt itt is. Az ej es eso leple alatt sikerult elbugazni eztet is tezsvir! Mar kezd egesz otthonossa valni a peco, meg a lakokkal is meg vagyok baratkozva. Azert hianyoznak a jo tirpak legenyek, lanyok... Ja, es elindult kedves Kasa Andris, otthonrol a fovarosba disszidalt hazankfianak fenykep blogja - Varakozo kutyak. Munkatapasztalatoknak szentelni fogok egy ujabb bejegyzest csutortokon - akkor lesz szabadnap. No, puszicsoki!
2011. június 2., csütörtök
Tovabbi tortenesek
Nyolcadik bejegyzes: Szoval... Vegre elertem odaig, hogy internetre vessem magam es jelt adjak magamrol. Igen Edesanyam, meg elek, nem faljak a siralyok oszladozo tetemem. Rettenetes hir csapta meg a szemem/fulem, kedvenc szuperhosomet - a Zold Lampast - egy kreten fogja alakitani. =( Van itt most egy szulo, aki ugy nez ki, mint a legendas Ron Jeremy. Majdnem szembe kacagtam, amikor meglattam. Rengeteg a furcsasag, mar gyujtom a fenykepcsokrot. Kar, hogy nem tudok megorokiteni minden mokasat. Setalok, meglatok egy kisgyereket, meg a kedves anyukajat, akik epp tarsalognak. Egyszercsak felkacag a lurko es bepisil, majd folyamatosan nevet az anyukan, aki ketsegbeesetten magyarazza neki, hogy ez nem vicces... No, az megert volna egy videot. Vegul csak eljutottunk az etterembe. Turner's a neve, valami popecebb szakacs franchise etterem lanca. Nem Michelin dijas hely, de azert nem volt rossz. A menedzser allta a cekket. Miutan megpakoltam magam a harom fogasos ebeddel nagyszeruen ereztem magam, meg ugy is, hogy dolgozni kellett. Ez a hatodik napom egyfolytaba, de kezdem megszokni. Szerencsere az ido is megjavult, tehat holnap irany a tengerpart, juppi! No, puszicsoki!
2011. május 29., vasárnap
Tortenesek
Hetedik bejegyzes: Szoval... Tortennek itt a dolgok manapsag. Lattatok azt a Jobaratok reszt, amikor halaadas van es Joey az oszi szelloert adott halat? Velem is megtortent a dolog a varosba menet, raadasul csini csajszi volt a szel aldozata. =) Megtanulhatnanak tangat hordani egyebket. Megneztem moziba a Karib-tenger kalozai 4. reszet moziba. Egyszer meg lehet nezni, de nem egy nagy durranas. Pista vett jo sok socit, ugyhogy megittuk munka utan es hajnalba elmentunk a Tescoba meg italert, de mar nem adtak, ugyhogy vettunk grillezot, meg malacot, hazaig tancoltunk a szajreval es neki alltunk itthon sutogetni. Nagyszeru volt mondhatom. Nyert a Barcelona! Orom es boldogsag, busul a sok birkatoszo! Lesz valami gokartozas, ingyenebed a teamnek hala a jo munkankert. Ajandek lonak ne nezd a fogat, jol megtomjuk magunkat ismet. Van mar minden itt : mikro, ricecooker, grillezo. Jovunk fel, mint a kaka a viz tetejere. Rendesen sok oram lesz eheten, szoval jon majd a della is. Egesz olcsosag van a boltba is, ugyhogy marad majd zsebbe. No, puszicsoki!
2011. május 26., csütörtök
Szabadnap! =)
Hatodik bejegyzes: Szoval... Szabadnapom van vegre, hat napi munka utan. Szerencsetlensegemre marhara megfaztam ebben a "kituno" idoben. A Pesta lakotars szerint ugy horkoltam, mint egy troll. Hogy mar maradjunk a Lotr vonulatnal: jott valami szornyuseges mordori esofelleg, eltakarta az eget es okadja magabol a vizet. Ki sem fogok mozdulni. A hajnali szonyegpucolas minden baj nelkul lezajlott, habar eleg faradtak vagyunk. Adam, meg Monika rosszul jart, mert ok dolgoznak mama is. En meg pihenkelek. Kellene boltba menni, mert nincs semmi ennivalo ='(. Egyre jobban elvagyok itt a rosszido es a mentaszosz orszagaban kulonben. Valalok extra muszakot is szerintem holnap es mar csak egy het van az elso fizuig. Lesz sok piz! Be is fogok ruhazni egy grillsutore, hogy fozzunk, sussunk. Ma Pesta lakotars bugazott egy mikrot a szemetbol, tokeletesen mukodik. Igy mennek errefele a dolgok, en borfotelt bugaztam, o meg mikrot. Pofasodik a kero. Mar azt is megfejtettuk, hogy mikepp nezhetunk filmet a netfiltering ellenere, talaltunk egy blogot, ahol vannak filmecskek : ez az itt. Ezt a blogolok meg szoktak emliteni, ha olvassak a blogot. En azt hittem, hogy senki nem olvassa, de mar 200an tul van a statisztika, tok jo. Mar kezd nagyon hianyozni Anyukam foztje, meg az otthoni tarsasag, de foleg a kaja. Lassan fogok valami kepet is varazsolni valamerre. No, puszicsoki!
2011. május 24., kedd
Dolgozni, dolgozni, dolgozni!
Otodik bejegyzes: Szoval... Jo regen irtam, de minden rendben van errefele. Most nagyon van mit csinalni. Penteken nem kellett volna dolgoznom ismet, de mar nem birtam, ugyhogy elmentem tulorazni. Poharszedes, mosogatas. Kuli munka az biztos, de ugyanannyit fizet. Volt porges rendesen, az ot ora elrepult, mint a sohaj. Szombaton takaritas, vasarnap is. Volt disco,disco, party,party is. Habar mar herotom van a 80`as evek zeneibol. Jo lenne mar egy kis rakenroll, meg metal muzsika. Pistaval, a brualis lakotarsammal elmentunk a lokal Tescoba vasarolni eledelt, mert az ettermi koszt nem a legjobb. Bevertunk egy egesz grillpipit, {Anya ezt ne olvasd} meg egy lada sort. A tegnap is izgalmas volt, jott a fofofomanager, hogy menjek szonyeget pucolni. Sikerult szetkapnom a 2000 fontos takaritogepet egy pillanat alatt, ugyhogy pillanatokra kihagyott a szivem, de osszeraktam vegul... Lattam szivarvanyt is, kar, hogy nem az ocean partjarol, de igy is mosolyt csalt az arcomra. Kozben mig el nem felejtem, egy nagyon kedves baratom altal kedvelt szamot is belinkelek nektek, Viktorka. Hetkozben mindenfele csaladok veszik be a Butlin'st. Rengeteg a ronagalo, uvoltozo angol kispajtas. Eleg bosszantoak, de ki lehet birni. Szerdan nagyon pudvas nap lesz, mert hajnal fel egytol nyomom majd a melot reggel kilencig. Hu, most vett Adam fozolapot, no lesz itt etel! Egy ideig gondolom nem fogok jelentkezni, akinek nem irok vissza, vagy nem valaszolok, attol elnezest kerek, de nem vagyok internet kozelbe tul gyakran. No, puszicsoki!
2011. május 19., csütörtök
Unalom, kepzesek...
Negyedik bejegyzes: Szoval... Negy napja nem nagyon tortenik igazabol semmi. Ket nap szabadsagon voltam, az elso szabadnapon aludtam egy hatalmasat, vegre talalkoztam a magyar lakotarsammal. Egesz joarc. Vettem par sort, meg osszedobtunk egy pizzara is, ugyhogy buli volt. Atmentunk a tobbi magyar archoz, naluk van olyan, aki accomodationos, szoval "szobalany" es talaltak par cidert, ugy 40 dobozzal. El tudjatok kepzelni, hogy mi tortent. Kb. egy eve nem voltam olyan masnapos. Meg gyogyszert is vettem be. Csaloka az a cider, habar lehet, hogy nem kellett volna meginnom 6-8 dobozzal. Mindegy. Aztan fetrenges volt, tegnap meg kepzes. Jottek uj arcok es veluk egyutt kaptuk meg az eligazitast, amit mult heten kellett volna. Eleg uncsi volt, mondhatom, de adtak ingyen ebedet, meg uditot, szoval kotelezo jelleggel elmentunk. Aztan setaltam egy nagyot az ocean partjan, hogy kerek legyen az elet. Nagyon jo ez a sos levego, meg olyan megnyugtato a hullamzast hallani. Napok ota szar ido volt egyebkent, de ma vegre kisutott a nap. A viz meg vagy 12 fokos, szoval egy neopren rucira be kell majd ruhazni, ha uszni akarok. Rengeteget unatkozom, mar ket konyvet elolvastam miota itt vagyok. Toltam par jatszma biliardot is, hogy ne jojjek ki a formabol. Holnap ismet Adult weekend lesz, jonnek berugni az anglok, ugyhogy mar felkeszultem a szarhurrikanra, amit majd tolnak maguk elott/mogott... Igazabol baromira nagyot tudnank itt mulatozni, ha itt lennetek kedves barataim. Az lehet, hogy nem tudnank megfizetni, de lesz ez meg igy se. Azert terjesszetek odahaza az oruletet. No, puszicsoki!
2011. május 16., hétfő
Summa summarum a hetvegerol
Harmadik bejegyzes: Szoval... Felnott hetvege volt, azert ez a nagy orulet. Harom nap masszivan ittak, uvoltoztek, maskaraztak. Tegnap egy urge megprobalt beleszarni a piszoarba. Mas korulmenyek kozott lehet, hogy jot kacagtam volna rajta, de igy nem nagyon tetszett, ezert megkerestem a legnagyobb biztonsagi ort es megemlitettem a dolgot. Kiderult, hogy lengyel. Akkora, mint egy hegy. Mivel ugyis csak Janos olvassa a feljegyzeseim, batran irom le, hogy Bognor lakossaga 60-70%ban lengyel. A "Sor az en uzemanyagom!" nagyon tetszik nekik. Ugy tunik, hogy az akcentusos elmeletem vegre bizonyitast nyer. Oda vannak ezek a mentaszosz falok az en jenki akcentusomert, ha legkozelebb USAba jarok, akkor viszont a brittert lesznek oda. Az akcentusrol jut eszembe egy mokas video, es egy kedves lany. A lakossag osszetetelenek koszonhetoen eleg sok a jo csaj a hiresztelesekkel ellentetben. Az itt dolgozo angolok eleg ostobak, de kedvesek. A kaja meg mindig rendben van, sot egyre jobb. Tegnap felderitettem a foutcat, meg setalgattam a tengerparton. Eso meg nem volt, mar masfel honapja nem esett itt! Osszecimbiztem mar par arccal, de meg kulonoskepp senkit nem kedvelek. Ma szabadnapom van, ugyhogy vettem negy pint sort, majd benyomom es lazulok. A bejegyzesek ritkulni fognak szerintem, mert meg sok az uj benyomas, aztan van mit irni.
http://www.youtube.com/watch?v=8C-SlejT4Yw
http://www.youtube.com/watch?v=8C-SlejT4Yw
2011. május 15., vasárnap
Orulet a kobon
Masodik bejegyzes: Szoval... Most lenne mit irnom boven. Mozgalmas volt a tegnapi nap. Akkora mulatozast csapnak ezek az angol kutyak, hogy Viktort, Doddert, meg engem osszegyurnak egy manussza talan meg azt is felulmuljak. Mindenfele kosztumokben isszak halalra magukat, es molesztaljak egymast nemtol fuggetlenul... Eleg mokas. Holnap irok tobbet, mert szabad napom lesz. No, puszicsoki!
2011. május 14., szombat
Az elhatarozas
Elso bejegyzes : No, elkezdem ezt a blogot, hogy tudjak az otthoniak, meg akit egyaltalan erdekel, hogy mi van velem. Sikeresen megerkeztem uj lakhelyemre, habar voltak komplikaciok. Kesett a repulo, elment a vonatom, szoval ejjel egyre jutottam el a lak- es munkahelyemre. Bognor Regis a varoska neve, a La Manche partjan van. Meg nem mentem le a partra, de mar megneztem messzirol. Megvolt az elso munkanapom is, nincsenek komplikaciok. A szobatarsam egy extengeresz torpe. Eleg mokas ficko, de hetfon elkoltozik, ugyhogy egyedul leszek. Meg a mentaszoszt feltem kiprobalni, de mar szemeztem vele ma. Ettem mar harom tradicionalis angol kajat. Bab+marha, az mindig nyero...
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)