Tizenotodik bejegyzes: Szoval... Tegnap szabadnapom volt, igy gondoltam egyet es felkerekedtem egy kis anglialatasra. Sajnos a legparnas hajot elszalasztottuk, maradt a vonat. Mivel Bognor vasuti zsakutca, at kellett szallnunk. Kicsivel tobb, mint egy ora utazas utan mar ott is voltunk a brit Pompeyben, ami egyebkent Portsmouth. Nem tudom, hogy miert ez a beceneve, viszont Anglia egyetlen szigetvarosa, ha jol ertettem. A romai korban is voltak itt telepek, de nem tartjak szamon. A hivatalos verzio szerint 1180.ban alapitotta egy Jean de Gisors nevu csoka. Tortent sok kozepkori esemeny, ami csak az angolokhoz kapcsolhato. Akit erdekel, az jarjon utana. Habar nem tudom, hogy Kereken tartanak-e meg vasart. Sok hajozassal kapcsolatos esemenyt jegyeznek, tobbek kozt innen indult el Ausztalia europai kolonizacioja is, es innen hagott a hullamok ormara Lord Nelson is, hogy szetrugjon par segget Trafalgarnal. Az admiralis ur hidja mind a mai napig megvan, termeszetesen atsetaltam rajta es nezegettem a tengert. A kikoto kozepen talalhato a Spinnaker Tower. Nyolc fontert cserebe 170mes magassagbol csodalhatja a tengert es a varost a jo munkas ember. Par masodperc alatt repit fel a lift, eleg rendhagyo elmeny a herevel rendelkezoknek... Uzletek is akadnak dogivel. Vettem is ket cipellot. Igy mar uj labbeliben szeltem az utcakat. A varoshaza igazan szep epulet. Neoklasszicista stilusban epult a XIX.szazad vegen. Mellette van egy ugyancsak szaz eves epuletben rejlo pub. Itt megebedeltunk kedves utitarsammal, H.Pistaval. Burger, sor 5 fontert, eleg jo befektetes. Talaltunk egy parkot is, ahol tanult kollegam kifejtette, hogy ilyen park nem nagyon maradna meg Fehervaron, mert a magyar vandalok szetturnak az egeszet. Szerintem nincs igaza. Habar ejszaka bezarjak, ami eleg furcsa. Az pourtsmouth-i egyetem reszeivel mindenfele lehet talalkozni a varosban, de egyetemista nincs, mert mar masfel honapja vege a vizsgaidoszakuknak. Van par muzeum a Royal Navyrol, meg a hajozasrol, de engem annyira nem fog meg a tema, ugyhogy azokat kihagytuk. Nyomtunk minigolfot is, jot szorakoztunk. Vegezetul hazavonatoztunk. Meg kell emlitenem, hogy az angol vonatok rettentoen pontosak. Jo kis nap volt, viszont a telefon szervizbe meg mindig nem jutottam el.
A linkeket nyomkodjatok meg, mert kepeket rejtenek. =)
No, puszicsoki!
2011. június 24., péntek
2011. június 23., csütörtök
Megmaradtam
Tizennegyedik bejegyzes: Szoval... Sikerult, a norovirus legyozetett. Szaznegyvennegy bezart ora utan kiszabadultam. Nem mondom, volt idom gondolkodni mindenfelen. Olvasgattam, filmeztem, hanytam/fostam... Egy kivallo gondolatra bukkantam Apa'ti Miklo's novellajaban. Egy tudos beszelget a beosztottjaval, hogy mi volt elobb a tik, vagy a tojas. Azt mondja, hogy a tojas, hiszen hullok voltak mar a tyukok elott is. =) Filmekkel kapcsolatban annyit, hogy az uj Xmen szerintem remes, a Furesz V. sem nagy durranas, az Amerikai pite ota sokkal bolcsebb vagyok, az Ace Ventura meg mindig vicces, a Good luck Chuck c. filmet mindenkinek ajanlom. Az idealis norol majd a kesobbiekben osztom meg gondolataim, de azon is elgondolkodtam. No, puszicsoki!
2011. június 20., hétfő
A kapitany naploja
Tizenharmadik bejegyzes: Szoval...
Csillagido: 08 21 5, a kapitany naploja.
Legenysegem odaveszett a Norokkal vivott csataban, csak en maradtam eletben. Mar negyedik napja sodrodom a vegtelen, maganyos urben. Az elelem meg napokra elegendo, habar nem tul valtozatos. Mind szellemileg, mind fizikailag legyengultem az utkozetben. A regeneraciohoz elkene a jo taplalek. A radiom tonkre ment, segitseget nem tudok hivni. Remelhetoleg nem ernek utol a Norok es sikerul megmenekulnom. Talan meg negyvennyolc ora es vegre egy civilizalt bolygo kozelebe sodrodom. Ki kell tartanom...
Greg Kowalski, Az interplanetaris kereskedelmi flotta kapitanya
No, puszicsoki!
Csillagido: 08 21 5, a kapitany naploja.
Legenysegem odaveszett a Norokkal vivott csataban, csak en maradtam eletben. Mar negyedik napja sodrodom a vegtelen, maganyos urben. Az elelem meg napokra elegendo, habar nem tul valtozatos. Mind szellemileg, mind fizikailag legyengultem az utkozetben. A regeneraciohoz elkene a jo taplalek. A radiom tonkre ment, segitseget nem tudok hivni. Remelhetoleg nem ernek utol a Norok es sikerul megmenekulnom. Talan meg negyvennyolc ora es vegre egy civilizalt bolygo kozelebe sodrodom. Ki kell tartanom...
Greg Kowalski, Az interplanetaris kereskedelmi flotta kapitanya
No, puszicsoki!
2011. június 18., szombat
Vae victis
Tizenkettedik bejegyzes: Szoval... Minden igyekezetem ellenere legyozettem a norovirus altal. Ket nappal ezelotti fellengzos bejegyzesem megbosszulta onmagat. A mai nap rettenetes okadasok es hasmenesek kozepedte telt el. Kedves lakotarsaimat szamuztek egy masik apartmanba, mig en hivatalosan is karantenba kerultem a sajat szobam fogsagaban. Nagyon segitokeszek voltak, meg egy laptopot is kolcsonkaptam, hogy ne unatkozzam annyira. A nehezen szerintem mar tul vagyok, de "az ehezestol kivert a laz." =) Ilyenkor lenne nagyszeru Edesanyam gondoskodo kozeleben fetrengeni, de tulelem. Nem is panaszkodom tovabb. Remelem, hogy odahaza minden a legnagyobb rendben van. No, puszicsoki!
2011. június 16., csütörtök
a VIRUS Butlin'sban, avagy ujabb fekete pont
Tizenegyedik bejegyzes: Szoval... Izgalmas munkanapokat tudhatok magam mogott. Felutotte a fejet egy itt norovirusnak hivott fetozes. Felenk csak hanyo/foso virusnak hivjak, de itt cifrazzak. Bene ur emlitette, hogy EU szerte van. Sok munkaval jar ennek a felszamolasa. Napok ota kemikalias permetezest vegzunk, rettento hanyasokat takaritunk. Aldasos munkanknak koszonhetoen nem fordult elo "eset". Igazabol nem csodalkozom, hogy elkapjak, mivel nem mosnak kezet pisiles elott/utan se a fiatalok, se az idosebbek, foldrol toljak be a cukrot, etc. Etrendjuk sem mondhato teljeskorunek. Eszik a gyors kajakat, porpalacsintat, csoki/cukrot. Salatat, gyumolcsot meg nem lattam senkinel. Rajtunk nem fogott a kor, hala kivallo taplalkozasunknak. Adam, Bence, Pista es en is vitamindus es roppant izletes foztoket rittyentunk. Keszultek kepek is, amikor vegyvedelmi felszerelesbe szorjuk a permetet. Sajnos a telom bemondta a kulcsot, Adam kolcsonadta az extra telojat, ugyhogy lehet idetelefonalni batran, akinek kontoja es kedve van. Ma meg egy par lengyel szot is be kellett ujitanom, hogy hatekonyabb legyen a kommunikacio a ram bizott kulsos munkasokkal. Jelenleg is folyik a hoka-moka(Majer szavaival elve). Meg a vegen dobolni is megtanulok. No, puszicsoki!
2011. június 14., kedd
Egy honapja...
Kedves emberek!
Egy honapja vagyok itt. Szoval ma unnepeltunk. Brassoi apropecsenye, salata ala Bence, duplacsokis torta desszertnek. Nagyszeru volt. Mindenkinek csudalatos napot. No, puszicsoki! =)
Egy honapja vagyok itt. Szoval ma unnepeltunk. Brassoi apropecsenye, salata ala Bence, duplacsokis torta desszertnek. Nagyszeru volt. Mindenkinek csudalatos napot. No, puszicsoki! =)
2011. június 11., szombat
Munkatapasztalatok, ahogy en latom
Tizedik bejegyzes: Szoval... Igertem, hogy beszamolok a munkatapasztalataimrol. Nos, a sepregetesbol es a vecezesbol ketfele megfigyelesem szarmazott. Kezdem a sepregetosokkel. Eloszor is tudni kell, hogy az angolok, akik idejonnek nyaralni mennyire szemetelnek. Vannak a sunyi formak, akik olyan helyekre teszik a hulladekjukat, ami nehezen lathato es megkozelitheto. Peldaul az asztallapon talalhato resek, napernyotarto, bokrok ala, etc. Ok a legrosszabbak mind kozul. Kovetkezo csoportjuk az oszinten szemetelo angol. Minden szemrebbenes nelkul kepesek elhajigalni kezuk tartalmat. Egy fokkal jobbnak talalom oket, utanuk nem kell hajolgatni, meg kommandozni a sepruvel. Talan a legnormalisabbak a segitokesz szemetelok. Ok megvarjak, mig a kozelukbe ersz, es beledobjak a gyujtokedbe a cuccukat. Meg is vagyunk, johetnek a veces tapasztalatok. Aki vizualis tipus, vagy nem birja a fekaliaval kapcsolatos dolgokat az itt alljon meg. A veces variaciokat is csoportokba tomoritettem. A legmelyebben meglapulo anyag a Buvar Kund fantazia nevet kapta. Jellegzetessege, hogy elmerul es megul a lefolyo aljan, kulonosebb tennivalo nincs vele, csak ujra le kell huzni. Szintet lepett valtozata a Budosbuvar, kepzelitek, hogy miert. A viz alol feltoro gazok olykor elviselhetetlenek. Sokszor talalkozok a viznel konnyebb fajsulyu versenyzokkel. Nem jottem meg ra, hogy mivel kell taplalkozni ennek eleresehez. Nomenklaturaja a Bismarck. Problema orvoslasa ugyanaz. Az egyik legadazabb ellenseg a Hindenburg nevet kapta. Ez a tipus pontosan olyan, mint a felrobbant leghajo, csak szarbol. Erre ra kell menni mar vecekefevel, fertotlenitovel. Ez valoszinu, hogy a merges macska egy intenzivebb verzioja es a vizfelszin talalkozasanak egyuttese. Es vegul a legrosszabb: a Graffiti. Falon szereplo fura kakaalakzat. Elharitasa granulatum es egyeb csodaszerek hasznalataval tortenik. Kepzelhetitek, amikor egy ilyenbe belefutsz... No, puszicsoki!
2011. június 7., kedd
Bugazas, sukarsag
Kilencedik bejegyzes: Szoval... Jott a szabad pentekem, nagyon orultem neki hat nap munkulas utan. Rajzanak errefele a buta angol gyerekek, ugyhogy nem egyszeru idegekkel kibirni. Node penteken vettem telefonkartyat, gyhogy tudtok hivni egesz barati aron. Setaltam a tengerparton, napozgattam kicsit, majd haza. Aztan elmentunk a legujabb lakotarsammal a Bencevel egy konditerembe, ami nagyon pipere-puccos. Regisztraltam, kaptam magneses kartyat, meg miegymas. Nem oco, havonta 34 font, de van szauna, mindenfele csuda masina, meg meg szemelyi edzo is, habar nem tudom, hogy az mire valo. =) Megcselekedtuk, amit megkovetelt a haza, aztan bevasarlas. Rengeteg vagyont elkoltottem, a fele csak sorre ment el, viszont megvan az egesz heti koszt is. A szallitas nem volt egyszeru, tekintve, hogy ketten oldottuk meg. Elbugaztunk egy tescos jarganyt - bunteny a FBn megorokitve talalhato. A logisztikai csodatetelunk felert meg egy kondizassal. A 15 kilo kaja es a 36 doboz sor nem eppen konnyu. Volt is dinom-danom! Paprikas krumpli majdnem tirpak modra (tarhonyat itt nem lehet kapni) aztan csusztak a sorok. Utanna meg ment a csardas, meg a bazsevalas, sukarkodas. Vasarnap kineztem egy ujabb ellopando fotelt, es egy asztalt is. A korulmenyek is adottak voltak a tokeletes bunteny megvalositasahoz. Ha valaki latta a Tango es Cash c. filmet es emlekszik a bortonbol megszokos jelenetre, no pont olyan volt itt is. Az ej es eso leple alatt sikerult elbugazni eztet is tezsvir! Mar kezd egesz otthonossa valni a peco, meg a lakokkal is meg vagyok baratkozva. Azert hianyoznak a jo tirpak legenyek, lanyok... Ja, es elindult kedves Kasa Andris, otthonrol a fovarosba disszidalt hazankfianak fenykep blogja - Varakozo kutyak. Munkatapasztalatoknak szentelni fogok egy ujabb bejegyzest csutortokon - akkor lesz szabadnap. No, puszicsoki!
2011. június 2., csütörtök
Tovabbi tortenesek
Nyolcadik bejegyzes: Szoval... Vegre elertem odaig, hogy internetre vessem magam es jelt adjak magamrol. Igen Edesanyam, meg elek, nem faljak a siralyok oszladozo tetemem. Rettenetes hir csapta meg a szemem/fulem, kedvenc szuperhosomet - a Zold Lampast - egy kreten fogja alakitani. =( Van itt most egy szulo, aki ugy nez ki, mint a legendas Ron Jeremy. Majdnem szembe kacagtam, amikor meglattam. Rengeteg a furcsasag, mar gyujtom a fenykepcsokrot. Kar, hogy nem tudok megorokiteni minden mokasat. Setalok, meglatok egy kisgyereket, meg a kedves anyukajat, akik epp tarsalognak. Egyszercsak felkacag a lurko es bepisil, majd folyamatosan nevet az anyukan, aki ketsegbeesetten magyarazza neki, hogy ez nem vicces... No, az megert volna egy videot. Vegul csak eljutottunk az etterembe. Turner's a neve, valami popecebb szakacs franchise etterem lanca. Nem Michelin dijas hely, de azert nem volt rossz. A menedzser allta a cekket. Miutan megpakoltam magam a harom fogasos ebeddel nagyszeruen ereztem magam, meg ugy is, hogy dolgozni kellett. Ez a hatodik napom egyfolytaba, de kezdem megszokni. Szerencsere az ido is megjavult, tehat holnap irany a tengerpart, juppi! No, puszicsoki!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)