2011. június 24., péntek

Kirandulas "Kikotoszajba"

Tizenotodik bejegyzes: Szoval... Tegnap szabadnapom volt, igy gondoltam egyet es felkerekedtem egy kis anglialatasra. Sajnos a legparnas hajot elszalasztottuk, maradt a vonat. Mivel Bognor vasuti zsakutca, at kellett szallnunk. Kicsivel tobb, mint egy ora utazas utan mar ott is voltunk a brit Pompeyben, ami egyebkent Portsmouth. Nem tudom, hogy miert ez a beceneve, viszont Anglia egyetlen szigetvarosa, ha jol ertettem. A romai korban is voltak itt telepek, de nem tartjak szamon. A hivatalos verzio szerint 1180.ban alapitotta egy Jean de Gisors nevu csoka. Tortent sok kozepkori esemeny, ami csak az angolokhoz kapcsolhato. Akit erdekel, az jarjon utana. Habar nem tudom, hogy Kereken tartanak-e meg vasart. Sok hajozassal kapcsolatos esemenyt jegyeznek, tobbek kozt innen indult el Ausztalia europai kolonizacioja is, es innen hagott a hullamok ormara Lord Nelson is, hogy szetrugjon par segget Trafalgarnal. Az admiralis ur hidja mind a mai napig megvan, termeszetesen atsetaltam rajta es nezegettem a tengert. A kikoto kozepen talalhato a Spinnaker Tower. Nyolc fontert cserebe 170mes magassagbol csodalhatja a tengert es a varost a jo munkas ember. Par masodperc alatt repit fel a lift, eleg rendhagyo elmeny a herevel rendelkezoknek... Uzletek is akadnak dogivel. Vettem is ket cipellot. Igy mar uj labbeliben szeltem az utcakat. A varoshaza igazan szep epulet. Neoklasszicista stilusban epult a XIX.szazad vegen. Mellette van egy ugyancsak szaz eves epuletben rejlo pub. Itt megebedeltunk kedves utitarsammal, H.Pistaval. Burger, sor 5 fontert, eleg jo befektetes. Talaltunk egy parkot is, ahol tanult kollegam kifejtette, hogy ilyen park nem nagyon maradna meg Fehervaron, mert a magyar vandalok szetturnak az egeszet. Szerintem nincs igaza. Habar ejszaka bezarjak, ami eleg furcsa. Az pourtsmouth-i egyetem reszeivel mindenfele lehet talalkozni a varosban, de egyetemista nincs, mert mar masfel honapja vege a vizsgaidoszakuknak. Van par muzeum a Royal Navyrol, meg a hajozasrol, de engem annyira nem fog meg a tema, ugyhogy azokat kihagytuk. Nyomtunk minigolfot is, jot szorakoztunk. Vegezetul hazavonatoztunk. Meg kell emlitenem, hogy az angol vonatok rettentoen pontosak. Jo kis nap volt, viszont a telefon szervizbe meg mindig nem jutottam el.

A linkeket nyomkodjatok meg, mert kepeket rejtenek. =)

No, puszicsoki!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése